Röle Nedir Nasıl Çalışıır Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Röle Nedir Nasıl Çalışıır Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Röle anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Röle Nedir, Röle Ne Anlama Gelir, Röle Ne Demektir, Röle Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Röle ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Röle Anlamı

Röle Nedir Nasıl Çalışıır Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
İçinde bir elektriksel olayın, başka bir elektriksel olayın durmasını ya da başlamasını denetlediği elektrikli aygıt. Birçok çeşidi olmakla birlikte elektromanyetik ya da katı hal röleleri çoğunluktadır. Elektromanyetik röleler genellikle bir sarımdan geçen akımın bir armatürü, diyaframı vb. çekmesi ve bunun da temas halindeki uçları birbirinden ayırarak akımı kesmesi biçiminde çalışır. Katı hal rölelerinde devre kesici rolü bir ya da iki tristör (silisyumlu yarı iletken doğrultucu) yerine getirir. Ayrıca akımın ısı etkisinden yararlanarak yapılmış termik röle ve zaman rölesi çok yaygın olarak kullanılan rölelerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Röle Nedir Röle ödev ara Röle kelime anlamı Röle sözlükte ara Röle ansiklopedi bilgi bankası ara Röle ne demek Röle neye denir

Röle ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver