roaccutane kilo yaparmi-roaccutane yan etkileri faydaları zararları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda roaccutane kilo yaparmi-roaccutane yan etkileri faydaları zararları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

roaccutane kilo yaparmi-roaccutane yan etkileri faydaları zararları nelerdir

Arkadaşlar ben de 3-4 sene önce roaccutane kullandım. Öncelikle sivilceleri gerçekten yok ediyor, ve sonra da çıkmasını engelliyor çünkü yağ salgısını kontrol altına alıyor. Benim şu anda neredeyse hiç sivilcem çıkmıyor. Roaccutane’ı düzenli kullandığınızda sivilce izleriniz de geçecektir. Roaccutane’ı kullanırken cildinizi nemlendirmek için su bazlı iyi bir nemlendirici kullanmanız gerekir. Bana doktorum sivilce izleri için Azelderm adında bir krem vermişti, o izlere çok iyi geldi. Akşamları izlerin üzerine daire şeklinde yedirerek sürüyordum.

Roaccutan’ın en kötü tarafı insanı depresyona sokması, ben kullandığım sürece mutsuz ve asık suratla dolaştım, sonra da dayanamayıp bıraktım bütün ilaç kutularını da attım. Ancak benim tedavim bitmediği için beyaz noktalarım gitmedi, doktorum tedavinin sonunda onların da geçeceğini söylemişti. Sivilce izlerim de hemen hemen geçti şu anda çok hafif var, o da beyaz tenli olduğum için belli oluyor. Şimdi akşamları azelderm krem kullanıyorum sanki geçiriyor sonuçları paylaşırım, zaten bu krem renk açıcı olarak kullanılıyor. Ben geçen sene beyaz noktalar için tekrar cilt doktoruna gittim amacım onları nasıl tamamen geçirebilirim ve bir daha çıkmalarını nasıl engelleyebilirim onu öğrenmekti. Ancak doktorum bana roaccutane verdi bu arada farklı doktor. Yaza giriyorduk ama ben güneşten korunurum diye ve tekrar bir hevesle kabul ettim. Doktor bir tanıdığımın uyarısı ile bir iki kez kullandıktan sonra bıraktım onları da çöpe attım. Öncelikle roaccutane karaciğere çok zarar veriyor, prospektüsünde karaciğer rahatsızlığı olanlara zarar verdiğini yazıyor ama herkese zararlı çünkü karaciğeri acayip yoruyor. Biliyorsunuz karaciğerin sadece bilinen 400 işlevi var yani çok önemli bir organ.

Bu ilacı yüzünde çok fazla sivilcesi olan yani ciddi boyutta yüzü akneli olan, diğer tedavilerle sivilceleri geçmeyen kişilerin kullanması gerekir. Yüzünde iki tane sivilce çıkan, cildim bebek gibi olsun diyenler bir kez daha düşünsün. Ben şu anda ilk kullandığıma bile pişmanım, salatada havuç yerken bile tereddüt ediyorum. Psikolajiyi altüst ediyor. Dediğim gibi yüzünde ciddi boyutta sivilcesi olan insanların, kış aylarında ama yine de dışarı çıkarken güneş kremi kallanak, doğru şekilde kullanması gerekir. Ayrıca özel hayatında mutsuz olanlar, stresli bir iş hayatı olanlar, zaten depresif bir kişiliği olanlar kullanmasın, ya da kullanacaksa özen göstersin. Ayrıca tedavi sürecinde iyi bir nemlendirici kullansınlar ve en önemlisi her ay kan testi yaptırsınlar. Tedavi sürecinde kan değerlerini takip edin nasıl bir fark var göreceksiniz. Mesela benim kolesterolüm çok düşükken tedavi sürecinde zamanla yükselmişti. Ayrıca kilo yapmaz. Umarım hepiniz bebek gibi bir cilde kavuşursunuz, Sevgiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver