Rh Faktörü Nedir Hakkında Bilgi

Rh Faktörü Nedir

Rh Faktörü anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rh Faktörü Nedir, Rh Faktörü Ne Anlama Gelir, Rh Faktörü Ne Demektir, Rh Faktörü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rh Faktörü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rh Faktörü Anlamı

Alyuvarların zarında yer alan ve Rh kan grubu sistemine adını veren antijen. Kanında Rh faktörü bulunanlar Rh (+), bulunmayanlar Rh (-) kana sahiptir.

Rh (-) kan gruplarına dünyanın hemen her yerinde ender rastlanır. Rh kan grubu sisteminin 1939′da Philip Levine ve R. E. Stetson ile 1940′ta Karl Landsteiner ve A. S. Weiner tarafından birbirinden bağımsız olarak bulunmasından sonra, çok sayıda farklı Rh faktörleri saptandı. Bunlardan ilki ve en sık rastlananı Rh (+) olarak bilinenidir.

Konu ile ilgili aramalar: Rh Faktörü Nedir Rh Faktörü ödev ara Rh Faktörü kelime anlamı Rh Faktörü sözlükte ara Rh Faktörü ansiklopedi bilgi bankası ara Rh Faktörü ne demek Rh Faktörü neye denir

Rh Faktörü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver