Revan Seferi Nedir Sonuçları Hakkında Bilgi

Revan Seferi Nedir Sonuçları

Revan Seferi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Revan Seferi Nedir, Revan Seferi Ne Anlama Gelir, Revan Seferi Ne Demektir, Revan Seferi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Revan Seferi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Revan Seferi Anlamı

IV. Murat zamanında İran’a yapılan sefer (1635). IV. Murat, Mart 1635′te Üsküdar’dan İran sınırına doğru hareket etti. 26 Temmuz 1635′te Revan önlerine gelindi. Kale, Osmanlı ordusuna uzun süre karşı koyamadı, 8 Ağustos 1635′te Osmanlı kuvvetlerinin eline geçti. Bundan sonra Hoy ve Tebriz de alındı. Ancak bu fetihler uzun ömürlü olmadı, kısa bir süre sonra İranlılar bu kentleri tekrar ele geçirmeyi başardılar.

Konu ile ilgili aramalar: Revan Seferi Nedir Revan Seferi ödev ara Revan Seferi kelime anlamı Revan Seferi sözlükte ara Revan Seferi ansiklopedi bilgi bankası ara Revan Seferi ne demek Revan Seferi neye denir

Revan Seferi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver