reşin mantarı faydaları zararları kansere iyi gelirmi fiyatları nereden bulunur Hakkında Bilgi

Aşağıda reşin mantarı faydaları zararları kansere iyi gelirmi fiyatları nereden bulunur ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Her derde deva olan kırmızı reşin mantarı Bağışıklık sistemine, sinir sistemine, boşaltım sistemine, dolaşım sitemine, kas ve kemik sistemine, kansere, şeker hastalığına ve uzun yaşamın da sırrını içinde barındırıyor.

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yüzyıllardır şifa kaynağı olarak bilinen kırmızı reşin mantarı üretiliyor. Türkiye’de üç yerde üretimi olan kırmızı reşin mantarının, Karadeniz bölgesindeki tek üretim yeri Bozkurt ilçesi. Oğuzkanlar İşletmesi tarafından üretilen reşin mantarı doğada çok nadir olarak bulunuyor.

Firma sahibi Süleyman Oğuzkan, Çin’de binlerce yıldan itibaren faydalarından dolayı ihtiyaç hissedilen ve Çin hanedanlığının kıymetli bir hazinesi durumunda olan kırmızı reşin mantarının, uzun yaşamın kaynağı olarak bilindiğini ifade etti. Oğuzkan; kırmızı reşin mantarının; bağışıklık sistemine, sinir sistemine, boşaltım sistemine, dolaşım sitemine, kas ve kemik sistemine, kansere, bronşite, diabete, fiziksel görünüşe, beden ve ruh sağlığına ve yaşlılığa faydalı olduğunu açıklandı.

Süleyman Oğuzkan, “reşin, Japonca’da ölümsüzlük anlamına geliyor. Haşa ölümsüzlük Allah’a mahsus, lakin sağlık kaynağı olan mantarın ömrü uzatmasından dolayı bu isim verilmiş olabilir. Kırmızı reşin mantarını 3′er gramlık 30 paket halinde ambalaj yapıyoruz.Yıllık 800 kg üretim yapıyoruz. Ürettiğimiz mantarları yurt içi ve dışında pazarlıyoruz. Sadece İstanbul’da 1 ayda 60 kilogram tüketiliyor.” şeklinde konuştu.

Şifa kaynağı olan reşin mantarın, kendine özgü bir hazırlanma şekli olduğunu ifade eden Oğuzkan, şöyle dedi: “Cam demlikte metal ile temas etmeden 30 dakika 1 litre suda kaynatılarak isteğe göre sıcak ya da soğuk olarak tüketilmeli. Şeker ya da tatlandırıcı kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı olarak bal ile tatlandırılabilir. Çok tanınmış bir mantar çeşidi olmayan kırmızı reşin mantarını yiyenler ise tadını bildiğimiz mantarlardan farklı ama lezzetli, ayrıca şifa kaynağı olduğunu bildiğimiz için ayrı bir lezzetli geliyor.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver