Renkli Kontakt Lens Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim-Renkli Lens Çeşitleri ve Fiyatları Hakkında Bilgi

Aşağıda Renkli Kontakt Lens Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim-Renkli Lens Çeşitleri ve Fiyatları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Renkli Lens Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim-Renkli Lens Çeşitleri ve Fiyatları

Son zamanlarda mavi, yeşil veya ela renkli lensler kullanan kadınlar ve erkekler çokça dikkatinizi çekiyor değil mi, Gerçekten de renkli lens kullanımı özellikle son 2 yıldır gözle görülür bir biçimde artış gösterdi. Peki bu renkli lens çeşitleri nin normal şeffaf renkli lenslerden bir farkı var mı? Bu konuda sizlere kısa bilgiler ve lens kullanımında uyulması gerekenler konusunda kısa bilgiler vereceğim.

Renkli lensler bazı kişiler tarafından görünüm amaçlı veya astigmat, miyop veya hipermetrop kişiler tarafından hem göz bozukluğunu gidermek hem de gözlerin rengini değiştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Kısacası renkli göz lensleri numaralı veya numarasız olabilmektedir. Şimdi sizlere lenslerin faydaları zararları ve kullanımı hakkında daha ayrıntılı bilgiler verelim.

Saydam tabakanın üzerine yerleştirilen ve gözde uzun süre kalabilen mercekler kontakt lens ya da lens olarak adlandırılır. Kontakt lens takılmadan önce, göz hekiminin gerekli incelemeleri yapması gerekir. Saydam tabakanın eğriliği ile ilgili çeşitli ölçümler yapılarak, lensin göze uyumluluğu sağlanmalıdır. Kontakt lenslerle ilgili ağır komplikasyonlara ender rastlanır. Uzun süre gözde kalmasına bağlı olarak kontakt lensin örseleyici etkisi ortaya çıkabilir. Ancak kuralına uygun kullanım ve belirli bir alışma süreci sonunda çoğu zaman bazı sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Lens Nasıl Kullanılır-Lens Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Kontakt Lens uygulanmasında gereken hususlardan en önemlisi steril bir ortamda yapılmasıdır. Kişinin lens kullanmak istemesi mutlaka lens kullanabileceği anlamına gelmez. Hasta öncelikle tam bir göz muayenesinden geçmelidir, göze uygulama yapılacaksa mutlaka göz doktoru tarafından göz check-up ı yapılmalı göz doktoru tarafından belirlenen hususlarda gözde alerji olup olmadığı gözün yatay ve dikey açıları tespit edilerek, derece varsa yani göz bozukluğu tespit edilmişse gözde lens teknisyenleri ve doktor nezaretinde deneme lensleri uygulanarak 20 dakika ile 40 dakika deneme yaptıktan sonra tekrar göz doktoru tarafından lens uygulanmış olan göz kontrol edilerek gözde sorun olup olmadığı araştırılır. Sonuca göre kişinin kontakt lens kullanıp kullanamayacağına karar verilir. Bundan sonraki aşamada kontakt lens kullanılacaksa kişinin gözüne en uygun lens tespit edilerek lens kullanma eğitimine geçilir. Kişi lens kullanımı konusunda uzman teknisyenler tarafından eğitilerek bilgilendirilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver