Ren Irmağı Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Ren Irmağı Nedir Nerededir

Ren ırmağı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ren ırmağı Nedir, Ren ırmağı Ne Anlama Gelir, Ren ırmağı Ne Demektir, Ren ırmağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ren ırmağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ren ırmağı Anlamı

Avrupa Kıt’ası’nın en önemli akarsularından, Kuzey Denizi’ne dökülen bir ırmak. Uzunluğu yaklaşık 1300 km’dir. Kollarıyla birlikte 225 000 km2lik bir alanı sular. Irmak İsviçre’deki Alp Dağları’ndan doğar. Almanya’ya girmeden İsviçre-Almanya sınırındaki Konstanz Gölü’nü keser ve sonra bir süre Fransa-Almanya sınırını izler. Mannhein, Bonn, Köln gibi önemli Alman kentlerini geçtikten sonra, Hollânda topraklarından Kuzey Denizi’ne dökülür. Irmağın Köln’den denize kadar olan bölümünde büyük deniz taşıtları çalışır. Irmağın genişliği yer yer 200 m ile 1 km arasında değişir. Irmak ayrıca taşımacılık amacıyla açılan kanallar yardımıyla çeşitli endüstri bölgelerine bağlıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Ren ırmağı Nedir Ren ırmağı ödev ara Ren ırmağı kelime anlamı Ren ırmağı sözlükte ara Ren ırmağı ansiklopedi bilgi bankası ara Ren ırmağı ne demek Ren ırmağı neye denir

Ren ırmağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver