Reha Muhtar Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Reha Muhtar Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Reha Muhtar Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Türk gazeteci ve haber sunucusu.

Sponsorlu Bağlantılar

Reha Muhtar, 21 Temmuz 1959’da doğdu. Babası Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde Arap Dili ve Edebiyatı profesörü olan Reha Muhtar, eğitimini TED Ankara Koleji’nde aldı. 23 yaşında iken kendisi gibi gazeteci Selin Çağlayan ile evlendi ancak evliliği 5 sene sonra sona erdi. Ulusal Basın Ajansı’nda çalışmakta iken gelen teklif üzerine Milliyet muhabiri olarak Atina’ya gönderildi.

9 yıl Atina’da kaldıktan sonra Türkiye’ye döndü ve televizyonlarda “Ateş Hattı” adlı programı yaptı. 36 yaşına geldiğinde Show Haber’in genel yayın yönetmeni oldu. Reha Muhtar uzun zamandır Vatan gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Haber içerikli programların dışında da başarılı olan ünlü gazeteci “Doğruların Zamanı” adlı bir programı sunmakta.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver