Regülator Nedir Hakkında Bilgi

Regülator Nedir

Regülator anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Regülator Nedir, Regülator Ne Anlama Gelir, Regülator Ne Demektir, Regülator Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Regülator ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Regülator Anlamı

Bir sistemde akımı, gerilimi, frekansı, hızı, basıncı, debiyi vb. belli bir düzeyde tutmaya yarayan düzenleyici aygıt. Regülatörler, kullanıldıkları yere göre değişik yapıda olurlar. Örneğin otomobillerdeki hız regülatörleri, genellikle merkezkaç kuvvet etkisiyle yana açılan ağırlıkların, hızın belli bir değere ulaşması hâlinde, bir yay direncini yenerek karbüratör kelebeğine kumanda etmesi temeline dayanır. Voltaj regülatörleri, elektronik devreler aracılığıyla, duyarlı aletlere sabit bir gerilim sağlayan elektrikli araçlardır. Sulama kanalları üzerinde kurulan su regülatörleri, kapakların uygun biçimde açılıp kapanmasıyla su düzeyini ayarlayan yapılardır.

Konu ile ilgili aramalar: Regülator Nedir Regülator ödev ara Regülator kelime anlamı Regülator sözlükte ara Regülator ansiklopedi bilgi bankası ara Regülator ne demek Regülator neye denir

Regülator ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver