Refleksoloji Ayak Masajı Nasıl Yapılır, Refleksoloji Masaj Tekniği, Refleksoloji Masajı

Refleksoloji masajı ile tedavi, Refleksoloji masajı nasıl yapılır, Refleksoloji masajı yapma,

Refleksoloji masajı nasıl yapılır?

Refleksoloji masajı, Uzak Doğu’da geliştirilen, bedendeki gerilim ve stresi atmak için ayaklarda bulunan belirli noktalara uygulanan bir çeşit masaj tekniğidir. Refleksoloji masajı günümüzde bilhassa nörolojik hastalıkların tedavisinde ek bir metot olarak kullanılmaktadır. Çok eski zamanlardan beri uygulanan Refleksoloji masajı, son derece zararsız olmakla beraber, vücuttaki serbest enerjinin akışını sağlama görevine sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

Refleksoloji masajı uygulaması

Refleksoloji masajı uygulamak için Refleksoloji masajının ayak haritasından yardım alınmalıdır. Refleksoloji masajı ayak haritasında yer alan bölgelere el, parmak veya ahşap bir çubukla basınç uygulamak ile gerçekleştirilir. Bu esnada hasta gayet rahattır. Uzandığı yerden Refleksoloji masajı ile kendini rahatlamaya bırakır. Refleksoloji masajı ayak noktalarına uygulanan bu basınç çok az bir acı hissedilmesine sebep olur. Ancak seans bittiğinde ne acıdan ne de gerginlikten eser kalmaz. Hastalar seans sonrası hemen sosyal hayatlarına geri dönüş yapabilir.

Refleksoloji masajında ayağa basınç uygulanacak bölgelerin öğrenmek için Refleksoloji masajı ayak haritası başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver