Redif Nedir Hakkında Bilgi

Redif Nedir

Redif anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Redif Nedir, Redif Ne Anlama Gelir, Redif Ne Demektir, Redif Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Redif ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Redif Anlamı

Şiirde dize sonlarında kafiyeden sonra yinelenen aynı ses ve anlamdaki ekler ya da sözcükler. Arapçada sözlük anlamı, “hayvanda birinin arkasına binen; arkadan gelen, birinin ardından giden; terhis edilerek ihtiyata geçirilen kura askerlerine verilen ad”dır. Halk şiirinde redifin karşılığı olarak dönerayak sözcüğü kullanılır. “Üstümüzden gelen boran kış gibi/Şahin pençesinde yavru kuş gibi/Seher sabahında rüya düş gibi/Çağırta bağırta aldı dert beni” dörtlüğünde kış-düş-kuş kafiyelerinden sonra gelen “gibi” sözcükleri rediftir.

Konu ile ilgili aramalar: Redif Nedir Redif ödev ara Redif kelime anlamı Redif sözlükte ara Redif ansiklopedi bilgi bankası ara Redif ne demek Redif neye denir

Redif ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver