Redif Askerleri Nedir Hakkında Bilgi

Redif Askerleri Nedir

Redif Askerleri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Redif Askerleri Nedir, Redif Askerleri Ne Anlama Gelir, Redif Askerleri Ne Demektir, Redif Askerleri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Redif Askerleri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Redif Askerleri Anlamı

Osmanlı ordusunda ihtiyat askerlerine verilen ad. Redifler, muvazzaf denilen silâh altında bulunan askerlerin yedekleriydi. Muvazzaflık görevini bitirenler 7 yıllık bir süreyle redif sayılırlardı. 1869′da bu süre 6 yıla indirildiyse de 1887′de 8 yıl olarak saptandı. Redifler, her yıl bir ay eğitim görürler ve gerektikleri zaman orduya alınırlardı. II. Mahmut’un 1835′te Batı’dan örnek alarak başlattığı bu sistem 1912′de kaldırıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Redif Askerleri Nedir Redif Askerleri ödev ara Redif Askerleri kelime anlamı Redif Askerleri sözlükte ara Redif Askerleri ansiklopedi bilgi bankası ara Redif Askerleri ne demek Redif Askerleri neye denir

Redif Askerleri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver