Redhack grubu nasıl site kapatıyor Redhack siteleri nasıl çökertiyor Redhack siteleri nasıl hackliyor

Etiketler: Redhack

Redhack Nasıl Hackliyor Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Redhack Nasıl Hackliyor

Redhack (Kızıl Hackerlar, Kızıl Hackerlar Birliği) olarak adlandırılan grup son zamanlarda adını sıkça duyurmaya başladı. Yaptığı saldırılarla ve logosu nedeni ile terör örgütü listesine alınan Redhack grubu web sitelerini nasıl Hack’liyor? Redhack, 1997 yılında 3 kişi tarafından kuruldu. RedHack’in çekirdek kadrosu küçük gibi görünse de grup, 100 kişiyi aşkın hacker’la birlikte çalışıyor. Yurt dışındaki Anonymous adlı Hacker grubuna göre en önemli özelliği Redhack gurubundakilerin birbirini tanıyan üyelerden oluşmasıdır. Yaptıkları açıklamaya göre siyasi herhangi bir örgüte bağlı değiller. Ancak grubun isminden ve logosundan da anlaşıldığı gibi kendilerini “komünist” olarak tanımlıyorlar.

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun yaptığı açıklamaya göre Redhack grubu web sitelerini DDOS saldırısı yaparak siteleri çökertiyor. “DDOS saldırısı ile çok sayıda kaynaktan (PC, sunucu gibi) özel geliştirilmiş yazılımlarla çok sayıda paket hedef internet sitelerine gönderiliyor. Sistem kaynaklarının tüketilmesi ve bu sayede sistemin cevap veremez duruma gelmesiyle hacker’lar amacına ulaşmış oluyor.

Redhack hacker grubu saldırı için iki yöntem kullanıyor. Bunlardan bir tanesi ilk olarak binlerce bilgisayara casus yazılım sızdırıyor. Bu şekilde bilgisayarları istedikleri vakit kontrol edebiliyorlar. Bu tip bilgisayarlara zombi bilgisayar adı veriliyor. Binlerce bilgisayar aynı anda saldırıya geçiyor ve web sitesi çökmeye başlıyor. İkinci yöntemde ise bu kez kurumların zaafları tespit ediliyor ve saldırı başlıyor.

Son Aramalar: Redhack, Redhack grubu nasıl site kapatıyor, Redhack siteleri nasıl çökertiyor, Redhack siteleri nasıl hackliyor

redhack programları, redhack nasıl hackliyor, işte hacker site cökertirken, redhack nasıl, red hack, redhack, redhack kızıl hackerlar, redhack nasil hack yapiyor, redhack programı, redhack program

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver