Reçine Nedir Hakkında Bilgi

Reçine Nedir

Reçine anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Reçine Nedir, Reçine Ne Anlama Gelir, Reçine Ne Demektir, Reçine Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Reçine ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Reçine Anlamı

Bazı bitkilerde, özellikle çamlarda oluşan katı ya da yarı akışkan, kolay eriyen, organik salgı maddesi. Doğal reçineler çok az sayıda olmakla birlikte, sentetik reçineler çok çeşitlilik gösterir. Doğal reçineler ağaçlardan elde edilir.

Kısmen sentetik reçine sayılabilecek ilk reçine 1862′de nitroselüloz, bitkisel yağlar ve kâfurdan elde edildi. Selüloit ise 1869′da yapıldı. Tam anlamıyla ilk sentetik reçine 1910′da L. H. Baekeland tarafından fenol ve formaldehitten elde edilen bakalittir.

Konu ile ilgili aramalar: Reçine Nedir Reçine ödev ara Reçine kelime anlamı Reçine sözlükte ara Reçine ansiklopedi bilgi bankası ara Reçine ne demek Reçine neye denir

Reçine ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver