Reçel Nedir Hakkında Bilgi

Reçel Nedir

Reçel anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Reçel Nedir, Reçel Ne Anlama Gelir, Reçel Ne Demektir, Reçel Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Reçel ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Reçel Anlamı

Meyveleri ve bazı sebzeleri şekerle kaynatarak hazırlanan ağdalı yiyecek. Reçel yapılacak meyve, ayıklanıp temizlendikten sonra, bir kabın içine konarak üstüne ölçüye göre şeker konur, pişirildikten sonra şekerlenmemesi için limon sıkılır ya da limon tuzu katılır. Kaba, ölçüye göre su doldurularak ateşte kaynatılır. Bu kaynatma sırasında kimi, reçellerin üzerinde biriken köpükler bir kaşıkla alınır. Ayrıca susuz yapılan reçeller olduğu gibi, suda önceden tutulmak ya da haşlanmak suretiyle yapılan reçeller de vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Reçel Nedir Reçel ödev ara Reçel kelime anlamı Reçel sözlükte ara Reçel ansiklopedi bilgi bankası ara Reçel ne demek Reçel neye denir

Reçel ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver