Rapsodi Nedir Hakkında Bilgi

Rapsodi Nedir

Rapsodi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rapsodi Nedir, Rapsodi Ne Anlama Gelir, Rapsodi Ne Demektir, Rapsodi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rapsodi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rapsodi Anlamı

Çoğunlukla halk ezgilerinden seçilmiş parçalarla oluşturulan müzik yapıtı. Bu sözcük, müziğe edebiyattan geçmiştir. Eski Yunan’da kent kent dolaşarak şiirler, özellikle Homeros’tan parçalar okuyan halk ozanlarına “rapsodos” denirdi. Bunların okudukları kahramanlık şiirlerinin her bölümüne “rapsodia” adı verilmişti. Böylece “serbest şiir okuma” anlamına gelen “rapsodia” (rapsodi) klasik ve romantik müzik çağında halk melodi ve motiflerinin etkisiyle bestelenen, hareketli, parlak, canlı, belirli bir karakteri olmayan yapıtlara ad oldu. Bu tarz müziğin en belirgin örnekleri Lizst’in bestelediği Macar rapsodileridir.

Konu ile ilgili aramalar: Rapsodi Nedir Rapsodi ödev ara Rapsodi kelime anlamı Rapsodi sözlükte ara Rapsodi ansiklopedi bilgi bankası ara Rapsodi ne demek Rapsodi neye denir

Rapsodi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver