Rakun Nedir Hakkında Bilgi

Rakun Nedir

Rakun anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rakun Nedir, Rakun Ne Anlama Gelir, Rakun Ne Demektir, Rakun Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rakun ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rakun Anlamı

Procyonidae familyasının Procyon cinsini oluşturan etçil memelilerin ortak adı. Dolgun gövdeli, kısa bacaklı sivri uzun yüzlü, sivri ve dik kulaklıdır. Kuyruğuyla birlikte boyu 80-90 cm’ye ulaşabilir. Rakunun kaba tüyleri kahverengiden siyahımsı kahverengiye kadar değişen renklerdedir. Anayurdu Amerika’dır. Kanada’nın güneyinden Güney Amerika’nın içlerine kadar uzanan geniş bir yayılım gösterir. Yaşama ortamı olarak, orman içlerindeki akarsu kenarlarını tercih eder. Geceleri avladığı eklem bacaklılar, küçük kemirgenler, kurbağalar ve ayrıca meyvelerle beslenir.

Konu ile ilgili aramalar: Rakun Nedir Rakun ödev ara Rakun kelime anlamı Rakun sözlükte ara Rakun ansiklopedi bilgi bankası ara Rakun ne demek Rakun neye denir

Rakun ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver