Rakı Nedir Nasıl Yapılır Nasıl Üretilir Hakkında Bilgi

Rakı Nedir Nasıl Yapılır Nasıl Üretilir

Rakı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rakı Nedir, Rakı Ne Anlama Gelir, Rakı Ne Demektir, Rakı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rakı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rakı Anlamı

Üzüm, incir, erik, elma gibi meyvelerden, içine anason, sakız katılarak yapılan sert bir içki. Yurdumuzda rakı yapmakta kullanılan kuru üzümlerin iyisi, Ege, Orta Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’da yetişir. İyi cins anason ise Denizli, Burdur ve Tavşanlı’da üretilir. Rakı yapmak için, kuru üzümler değirmenlerde çekildikten sonra suyla karıştırılır ve mayalanmaya bırakılır. “Etil alkol” hâline gelen bu ilk kısım birinci imbikten geçirilerek “ham rakı” elde edilir. Ham rakıya anason katılarak bekletilir. Anason kokusunu alan ham rakı, içindeki yabancı maddelerden arıtılması için ikinci kez imbikten geçirilir. Güney Anadolu’da rakı, incir, kavun ve muzdan; Orta Anadolu’da duttan yapılır. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk çağlarından beri rakı, başta padişahlar olmak üzere, büyük bir halk topluluğu tarafından kullanıldı. 1839′da Tanzimat’tan sonra rakı, vergi uygulamasıyla devlete gelir sağlayan bir madde oldu. TBMM Hükümeti 1920′de rakı yapımını yasakladı. 1924′te rakı yapılmasına yeniden izin verildi.

Rakı Nedir Nasıl yapılır Nasıl Üretilir neyden yapılır
Konu ile ilgili aramalar: Rakı Nedir Rakı ödev ara Rakı kelime anlamı Rakı sözlükte ara Rakı ansiklopedi bilgi bankası ara Rakı ne demek Rakı neye denir

Rakı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver