Rahim İltihabı, Rahim İltihabı Hastalığı Nasıl Geçer, Rahim İltihabı Nasıl Geçer

rahim iltihabı nasıl iyileşir, rahim iltihabı olan kişilere ne yapılır, rahim iltihabı tedavisi, rahim iltihabının tedavisi

Rahim iltihabı nasıl tedavi edilir?

Adet kanamasının hemen ardından husule gelen akıntılar, normal olmayan kanamalar, vajinada ağrı ve kaşınma, cinsel ilişki esnasında acı çekme, idrar yaparken yanma hissi ve sık sık bel ağrıları ile kendini belli eden rahim iltihabı muhakkak tedavi edilmesi gereken vajinal hastalıklardandır. Kadınlarda sıklıkla husule gelen rahim iltihabı önemsenmezse hem kadınların genel sağlıklarında bozulmalar olacak hem de cinsel hayatları olumsuz etkilenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adet dönemlerinden tampon kullanımı, vajina temizliğinde kullanılan bir takım sabun ve deodorant tarzı maddeler, birden fazla eşlilik ve vanina temizliğine dikkat edilmemesi gibi mütenevvi sebeplerden ortaya çıkan rahim iltihabı tedavisi için hekime gitmekten çekinmeyin. Rahim iltihabı tedavisine rağmen sorununuzun geçmediğini düşünüyorsanız da lütfen bu sorunu aksatmayın ve tekrar tekrar doktora gidin.

Tedaviye rağmen geçmeyen rahim iltihabı tedavisi için koterizasyon ve krioterapi adı verilen yöntemlere başvurulmaktadır. Bu yöntemler sayesinde rahim iltihabına sebep olan anormal hücrelerin ortadan kaldırılması sağlanır. Ayrıca lazer ile de bu hücreleri tahrip edilmesi sağlanabilir.

Tedavi edilmeyen rahim iltihabı gebe kadınlarda düşüğe sebep olduğu gibi erken doğum riskini de arttırır. Ayrıca tedavi edilmeyen rahim iltihabı kısırlığa da yol açmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver