Rahim İltihabı, Rahim İltihabı Belirtileri, Rahim İltihabı Nasıl Anlaşılır

rahim iltihabı nasıl belirti gösterir, rahim iltihabı şikayetleri, rahim iltihabı ve belirtisi, rahim iltihabının belirtileri

Rahim iltihabının belirtileri nelerdir?

tıp dalında servisit olan rahim iltihabı jinekolojik hastalıkların arasında kadınlarda en çok rastlanan problemlerdendir. Her yaştaki kadının rahim iltihabına yakalanma riski bulunur ve vajinal akıntı ile birlikte gerçekleşerek kişi tarafından anlaşılması zordur. Rahim ağzında enfeksiyonlardan dolayı husule gelen rahim iltihabı basit bir jinekolojik muayene ile anlaşılabileceği gibi rahim iltihabı belirtilerini bilenler tarafından da kolayca teşhisi konmaktadır. Peki nedir rahim iltihabının belirtileri?

Sponsorlu Bağlantılar

Rahim iltihabı belirtileri

 

Ekseri enfeksiyonların sebep olduğu rahim iltihabı kadınların adet dönemlerinin hemen ardından akıntı şeklinde ortaya çıkar. Akıntının yanı sıra anormal kanamalarda görülür. Ayrıca vajinada yanma, kaşıntı, ilişki sırasında ağrı, idrar yaparken acı hissi ve bel ağrıları da rahim iltihabının belirtileri arasında sayılır. Hafif geçirilen rahim iltihabı genellikle pek bir belirti göstermez ve şikayete sebep olmaz iken, ağır vakalarda akıntı fazlalaşır ve pis bir şekilde kokar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver