Rahibe Nedir Hakkında Bilgi

Rahibe Nedir

Rahibe anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rahibe Nedir, Rahibe Ne Anlama Gelir, Rahibe Ne Demektir, Rahibe Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rahibe ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rahibe Anlamı

Hristiyanlıkta, bir tarikata ya da manastır topluluğuna bağlı kadın.

Dünyadaki bütün manastır geleneklerinde rahibelerin konumu keşişlerin çok altındadır. Katolik geleneğinde rahibelerin keşişler karşısındaki eşitsizliği, kadınların ayin yöneticiliğine atanamamasına dayanır. Ama Katolik Kilisesi’nde Orta Çağda bazı başrahibeler, rahibelerden ve keşişlerden oluşan ikili manastırları beraber yönetmişler, bu nedenle çeşitli ayrıcalıklardan yararlanmışlardır. Başrahibe, bölge pikoposu tarafından başkeşişler gibi atanır. Bu takdis, başrahibeye yüzük ve asa gibi piskoposluk simgeleri taşıma hakkı verir.

Konu ile ilgili aramalar: Rahibe Nedir Rahibe ödev ara Rahibe kelime anlamı Rahibe sözlükte ara Rahibe ansiklopedi bilgi bankası ara Rahibe ne demek Rahibe neye denir

Rahibe ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver