Rafineri Nedir Ne Üretilir Hakkında Bilgi

Rafineri Nedir Ne Üretilir

Rafineri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rafineri Nedir, Rafineri Ne Anlama Gelir, Rafineri Ne Demektir, Rafineri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rafineri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rafineri Anlamı

Petrolün temizlenip ayrımsal damıtma işleminin yapıldığı tesis. Basit bir rafineri, damıtma, dönüştürme ve arıtma olmak üzere, temelde üç büyük üniteden oluşur. Üretilen ürünler genellikle sınırlı sayıdadır ve rafinerinin donanımına göre değişir. Sıvılaştırılmış petrol gazı, benzin, jet yakıtı, mazot, Fuel-oil ve bitum basit bir rafinerinin standart ürünleri arasındadır. Rafineriler, gerek ham petrolün gerekse işlenmiş ürünlerin daha çok deniz yoluyla taşınması nedeniyle deniz kenarında kurulurlar.

Türkiye’de MTA tarafından ilk kurulan rafineriyi Batman Rafinerisi (1940), daha sonra İpraş (1961), Ataş Rafinerisi (1962) ve Aliağa Rafinerisi (1972) izledi.

Konu ile ilgili aramalar: Rafineri Nedir Rafineri ödev ara Rafineri kelime anlamı Rafineri sözlükte ara Rafineri ansiklopedi bilgi bankası ara Rafineri ne demek Rafineri neye denir

Rafineri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver