Radyofrekans ile Zayıflama Fiyatları-Radyofrekans ile Zayıflama Zararları Hakkında Bilgi

Aşağıda Radyofrekans ile Zayıflama Fiyatları-Radyofrekans ile Zayıflama Zararları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Radyofrekans ile Zayıflama Fiyatları-Radyofrekans ile Zayıflama Zararları

radyofrekans ile zayıflama

radyofrekans ile zayıflama

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında dikkat çeken ve özellikle bölgesel yağları eritmedeki başarısı ile kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir teknik olan Radyofrekans ile Zayıflama tekniği, sadece kilo vermek için değil, yüz ve cilt germek, gençleştirmek amacıyla da kullanılan bir tekniktir. Radyofrekans ile zayıflama yönteminin temel felsefesi, adından da anlaşılabileceği gibi radyo dalgaları ile vücuttaki yağ dokularının parçalanması ve lenf yoluyla vücut dışına atılmasıdır.

Radyo frekansının odaklandığı bölgede ısı birikimi yaptığı ve bu biriken ısı yardımıyla hücre zarının parçalanarak yağ hücrelerinin bütünlüğünün bozulduğu eskiden beri bilinmekteydi. Son dönemlerde tekniğin gelişmesi ile birlikte radyo dalgaları mikron ölçülerinde odaklanabilmiş ve özellikle deri altı bölgelerde biriken yağ kütlelerinin diğer dokulara hiç bir zarar verilmeden parçalanarak vücut dışına atılması başarılmıştır.

Radyofrekans bölgesel zayıflama tekniğinde radyo dalgaları yoğun bir biçimde kullanıldığında bölgesel incelme sağlamaktadır. Ancak söz konusu dalgaların yoğunluğu azaltıdığında bu kez de cildin kolajen dokusundaki su moleküllerini harekete geçirmekte ve bu yolla cildin kanlanması ve gençleşmesi sağlanmaktadır.

Radyofrekans ile zayıflama yönteminde odaklanan radyo frekansları, cilt altındaki ısının birkaç santigrat derece artmasını sağlamaktadır. Ortalama olarak bu ısı 42-45 derece civarına gelmektedir. Söz konusu ısı şayet cilt germe amacıyla kullanılacaksa kolajen dokuda hafif bir hasar oluşmakta, vücutta bu hasarı onarmak için yoğun bir biçimde çaba harcayarak söz konusu bölgeyi onarmaktadır. Tedavi seansları sırasında cilt altı dokuda oluşan ısı değişimi oldukça hassas aletlerle ölçülerek kontrolllü bir ısınma süreci gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Yüze uygulanan rdyofrekans tekniği neticesinde belirli aralıklarla cillten doku örneği alınarak cildin kolajen miktarının artıp artmadığı kontrol edilmektedir. Şayet kolajen üretiminde artış varsa bu durumda radyofrekans yönteminin işe yaradığını söylemek mümkündür.

Radyofrekans Tekniği Nasıl Çalışır?

Radyo dalgalarının içerdiği yoğun enerjinin vücuttaki su moleküllerini ve dolayısıyla kanda bulunan bir takım iyonları harekete geçirdiği biliniyor. Lenf sıvısında bulunan sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi iyonların hareketlenmesi, o bölgede ısının artması anlamı taşımaktadır.

Radyofrekans ile selülit tedavisi hangi bölgelere uygulanır?

Selülit tedavisi için hedef bölgeler :
1) Kalçalar
2) Bacaklar
3) Karın
4) Bel Bölgesi
5) Kollar

Radyofrekans Zayıflama Yönteminin Zararları ve Yan Etkileri Var Mı?

Gerek selülit tedavisinde gerekse bölgesel yağların kitlesel olarak eritilerek bölgesel incelme/zayıflama amacıyla kullanımında işe yarayan bu zayıflama yöntemi uzmanlar tarafından uygulandığında hiç bir zararı ve yan etkisi olmayan son derece güvenilir bir zayıflama yöntemi olmaktadır. Bu yöntemle etkili bir sonuç alınabilmesi için ortalama olarak radyofrekans yönteminin 10-12 seans devam edilmesi şarttır. Özellikle, bel yağları, kalça, basen, karın ve baldır yağları ve yine aynı bölgelerde bulunan selülit kitleleri, yüzdeki sarkmalar bu yöntemle iyileştirilebilmektedir. Radyo frekans tekniğinde her bir seans ortalama olarak 45 dakika kadar sürmektedir. Her seans 15 günlük aralarla yapılır ve toplamda 3-4 aylık bir sürede tedavi sona erek. Seans sırasında kontrollü ısıtma tekniği kullanıldığı için hiç bir ağrı, acı hissi oluşmaz.

Özellikle selülit tedavisi amacıyla kullanılacaksa radyo frekansı bölgesel zayıflama yönteminin, karboksi terapi, lipoliz gibi diğer bölgesel incelme yöntemleri ile kombine bir biçimde kullanılmasında fayda vardır.

Radyo frekans zayıflama yönteminin fiyatları:

Her bir seans ücreti ortalama olarak 150-200 eoru arasında değişmektedir. Türk lirası cinsinden söylemek gerekirse radyo frekansı yönteminin fiyatları ortalama olarak 350-450 tl arasında bir meblağa tekabül etmektedir. Bu miktar yüz sarkması ve yüz gençleştirme tedavileri için de geçerlidir. Yani neticede bu bölgesel zayıflama yönteminin ortalama maliyeti bizlere 1500-2000 euro ( 3700-4500 tl) arası bir tutara ulaşmaktadır. Liposakşın gibi diğer geleneksel bölgesel zayıflama operasyonları ile kıyaslandığında hem ağrısız ve acısız olması hem de kansız bir seans gerektirmesi nedeniyle daha cazip görülmektedir. Fiyat bakımından liposakşın yağ aldırma ameliyatı ile pek bir farkının olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Radyofrekans Tedavisi Öncesinde Ne Gibi Hazırlıklar Yapılmalıdır?

Radyo frekansı tedavisi öncesinde ve sonrasında masaj yapılmalı, bol su içilmeli, spor ve diyet yapılmalıdır. Bunların yapılması şart değildir ancak bu gibi yöntem ve davranışlar da tedavinin başarısını ve daha uzun süreli etki yapmasını desteklerler.

radyofrekans ile zayıflama video izle

Vidivodo.com : radyo frekansı nedir  Etiket: radyo_frekansı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver