Radyasyona bitkisel çözüm radyasyon tedavisi-Radyasyonu emen ve yok eden bitkiler nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda Radyasyona bitkisel çözüm radyasyon tedavisi-Radyasyonu emen ve yok eden bitkiler nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Radyasyona bitkisel çözüm radyasyon tedavisi-Radyasyonu emen ve yok eden bitkiler nelerdir

RADYASYON NEDİR?
Radyoaktif element denilen bazı elementlerin atom çekirdeğinin kendiliğinden parçalanarak etrafa yaydığı alfa, beta ve gama gibi ışınlara radyasyon denir. Çevreye yayılan bu ışınlar, canlı hücreleri doğrudan etkileyerek mutasyon denilen genlerdeki bozulmaya neden olur.
RADYASYONUN ZARARLARI ;
•Kanser oluşması
•Ömrün kısalması (erken ölümler)
•Katarakt oluşması
•Sakat ve ölü doğumlar
Radyasyonun zararlı etkilerinden korunmak için, alınabilecek başlıca önlemler şunlardır:
•Özel giysiler (kurşun önlük, özel maske) kullanılmalıdır.
•Radyasyon kaynağından uzak durulmalı, en kısa sürede radyasyonlu ortam terk edilmelidir.
•Radyasyonlu cihazlarla yapılan teşhis ve tedaviye sık sık başvurulmamalıdır.
RADYASYON ÖNLEYİCİ ;
Cep telefonu, bilgisayar gibi radyasyon yayan cihazları çok kullananların, en az iki su bardağı yoğurt yemeleri önerildi.
Cep telefonu gibi radyasyon yayan cihazları çok kullananların, günde en az iki su bardağı yoğurt yemesini öneriliyor.
Yoğurdun vücuttan zararlı maddelerin atılmasında yardımcı rol oynadığına dikkat çeken Yorulmaz, “Yoğurt, radyasyondan korumada değil, ancak radyasyon sonrası zarar gören hücrelerin ve dokuların yenilenmesinde oldukça faydalıdır.
Radyasyonun zararlı etkilerinden koruyucu bir besin değildir. Buna karşılık vücut direncini ve bağışıklık gücünü artırma, radyasyona maruz kalmış vücuttaki hücre ve dokuların kendisini tamir edebilmesi açısından beslenmenin son derece önemlidir. Bu amaçla vücudun zarar görmüş dokularını tamir etmede et, süt ve süt ürünleri, yumurta gibi proteince zengin besinlerin son derece önemlidir.

Radyasyona karşı ‘kaktüs’
Bilgisayar monitöründen yayılan radyasyonu azalttığı söylenen kaktüs için, Alanya’da bilgisayar kullanıcıları çiçekçilere akın ediyor.

Kaktüs satışlarının arttığını belirten çiçekçiler, talebi karşılamakta zorlanıyor. Bilgisayar kullananların yüksek oranda radyasyona maruz kaldığı ve kaktüsün bu radyasyonu emdiği söylentileri çiçekçilere akın başlattı. Alanya’da çok sayıda bilgisayar kullanıcısı çiçekçilere giderek kaktüs satın aldı.
Araştırmacıların kaktüs bitkisinin bilgisayar yanına koyulduğunda radyasyonu kendine çektiği
açıklamaları üzerine satışlarının arttığına dikkat çeken Mustafa Duman, “Haberlerin basında yer almasının ardından kaktüs satışlarında büyük oranda artış oldu. Birçok çeşidi olan kaktüslerimizi çeşidine ve büyüklüğüne göre değişik fiyatlarda satıyoruz” dedi.

radrasyona karsi ne yemeli , kaktüs radyasona karşı , kaktüs zararları , radyasyona karşı bitkiler , radrasyona karşı iyi gelen bitkiler , radyasyona karşı kaktüs , kaktüs radyosyon , radyasyona karşı ne yapmalıyız , kaktüsün radyasyona etkisi ,radyasyon emen bitki

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver