Protez Nedir Hakkında Bilgi

Protez Nedir

Protez anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Protez Nedir, Protez Ne Anlama Gelir, Protez Ne Demektir, Protez Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Protez ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Protez Anlamı

Vücudun eksik olan bir bölümünün yerine geçen ve bu bölümün işlevini üstlenen yapay parça. İlk akla gelen protezler takma kol ve bacaklardır. Bununla birlikte göz, diş, kemik ve kalp kapakçıklarının yerine de sıklıkla yapay parçalar konur. Takma dişler de protez olarak adlandırılır.

Fransız cerrah Ambroise Pare 16. yüzyılda bu alanda ilk bilimsel çalışmaları yapmış, sonraki yıllarda kol ve el yerine takılan tek parça ya da hareket edebilen eklemli parçalı metal eller geliştirilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Protez Nedir Protez ödev ara Protez kelime anlamı Protez sözlükte ara Protez ansiklopedi bilgi bankası ara Protez ne demek Protez neye denir

Protez ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver