Prostat Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Prostat Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Prostat anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Prostat Nedir, Prostat Ne Anlama Gelir, Prostat Ne Demektir, Prostat Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Prostat ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Prostat Anlamı

Prostat Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Erkek sidik yolları ve üreme organında yer alan bir salgıbezi. Sidik torbasının altında bulunur ve bunun boyun bölümünü çevreler. Prostat, süte benzer, kendine özgü kokulu ve spermaya karışarak spermatozoitlerin hareketini kolaylaştıran bir sıvı salgılar. Prostat tepesinin etrafında bulunan büzücü kaslar, kasıldığı zaman işemeye engel olur. Bazı yaşlılarda görülen prostat irileşmesi, idrar zorluklarına yol açar. Prostat ameliyatlarında, prostat kanserini ve prostat iltihabını tedavi için prostatın tümü alınabilir. Ameliyatın tehlikesi, hastaların genellikle yaşlı olmalarıyla ilgilidir.

Konu ile ilgili aramalar: Prostat Nedir Prostat ödev ara Prostat kelime anlamı Prostat sözlükte ara Prostat ansiklopedi bilgi bankası ara Prostat ne demek Prostat neye denir

Prostat ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver