Prostat Büyümesi, Prostat Büyümesi Ve Tedavisi, Prostat Kimlerde Görülür

prostat nedir, prostat tedavisi, prostat tedavisi nasıl olur, prostat ve tedavisi

Prostat Büyümesi Ve Prostat Büyümesi Tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Prostat bezi erkeklerde bulunan ve özellikle 50 li yaşlardan sonra büyüme eğilimi gösteren bir bezdir. Büyüme esnasnda rahatsızlık verebilir ya da sinsi sinsi hiç belli etmeden de gelişebilir. Hastalığın genel belirtileri ise gece yarısı veya sabaha karşı idrara kalkmaktır. Gün içerisinde sıklıkla idrar ihtiyacı gidermek. İdrara çıktığınızda zorlanma ve idrarın başında ya da sonunda bir damla kanama gibidir Prostatın belirtileri.

 

Hastalığın seyri iki dönemde incelenebilir.

1.DÖNEM

Sıksık idrara çıkma ihtiyacı duyulur ancak uzun süre sonra çok az bir miktar idrar yapılır. Bu dönem hastaların prostat büyümesinin nedeni aşırı alkol tüketimi, ayakların çokça üşütülmesi ve çok fazla oturmaktan ileri gelebilmektedir. Bu durumdaki hastaların tedavisi kolaydır. Yapılması gereken şey bol bol hareket etmek ve egzersiz yapmanın yanı sıra bağırsakları yumuşatıcı diyetlere başlamaktır.

2.DÖNEM

Bu dönemdeki hastalarda artık idrar torbası işlevini göremez. Azalan idrar zamanla hiç akmama eğilimine girecektir. Bu durumun çaresi ise kesinlikle cerrahi operasyon yani ameliyattır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver