Projeksiyon Nedir Hakkında Bilgi

Projeksiyon Nedir

Projeksiyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Projeksiyon Nedir, Projeksiyon Ne Anlama Gelir, Projeksiyon Ne Demektir, Projeksiyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Projeksiyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Projeksiyon Anlamı

Saydam ya da saydam olmayan bir madde üzerindeki görüntüleri bir ekrana ya da duvara düşürmeye yarayan optik alet. Esas olarak bir ışık kaynağı, bunun geriye göndereceği ışınları da toplamaya yarayan bir çukur ayna, kaynaktan çıkan ışınları cisim üzerine toplamaya yarayan bir kondansör mercek sistemi ve ileri-geri hareket ederek ekrana görüntüyü net olarak düşürmeye yarayan bir objektiften oluşur. Epidiyaskop ve sinema makinesi (gösterici) birer projeksiyon makinesidir. Amatör işlerde kullanılanlar 75 kez, profesyonel amaçlı olanlar ise 350 kez kadar büyütülmüş bir görüntü verebilmektedir. “Projeksiyon makinesi” terimi daha çok “slayt” göstermeye yarayan aletler için kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Projeksiyon Nedir Projeksiyon ödev ara Projeksiyon kelime anlamı Projeksiyon sözlükte ara Projeksiyon ansiklopedi bilgi bankası ara Projeksiyon ne demek Projeksiyon neye denir

Projeksiyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver