Prim Nedir Hakkında Bilgi

Prim Nedir

Prim anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Prim Nedir, Prim Ne Anlama Gelir, Prim Ne Demektir, Prim Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Prim ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Prim Anlamı

Hukukta sigortaya yönelik olarak verilen ücret. Özel sigortalarda sözleşmeyle belirlenmiş bir prim ödenir. Sosyal güvenlik kurumlarının sigorta hizmetlerinden yararlanmak için de sigorta primi ödenmesi zorunludur. Sosyal Sigortalar Kurumuna bağlı olarak ödenen prim, belli oranlarda işçi ve iş veren tarafından ortaklaşa ödenir. Bağ-Kur primiyse tümü sigortalı tarafından ödenmek şartıyla esnaf, zanaatkâr ve bağımsız çalışanlar tarafından bildirilen gelire göre ödenir.

Prim sözcüğü ayrıca iş hukukunda; iş hacmiyle orantılı olarak ve iş yapanı isteklendirip iş hacmini ve verimi artırmak ya da sonuca daha kolay ve çabuk ulaşmak amacıyla verilen para anlamında da kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Prim Nedir Prim ödev ara Prim kelime anlamı Prim sözlükte ara Prim ansiklopedi bilgi bankası ara Prim ne demek Prim neye denir

Prim ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver