Pres Nedir Hakkında Bilgi

Pres Nedir

Pres anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Pres Nedir, Pres Ne Anlama Gelir, Pres Ne Demektir, Pres Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pres ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pres Anlamı

Kendisine bağlanan özel kalıplar yardımıyla basınç ya da darbe uygulayarak metalleri kesmeye, kıvırmaya, çekmeye ya da sıvamaya yarayan ağır makine. Elektrik motorludur. Başlıca “eksantrik pres” ve “hidrolik pres” olmak üzere iki çeşidi vardır. Preste biri altta sabit, öteki üstte hareketli iki çene bulunur. Kalıp, iki parçalı (erkek ve dişi) yapılır ve her biri bir çeneye takılır. İşlenecek parça alttaki kalıbın üstüne konur. Üst çene aşağı indiğinde parça kalıplar arasında sıkışarak gerekli biçimi alır. Preslerin ton cinsinden, uyguladıkları kuvvetle gücü belirtilir. Sanayide 1 tondan 5.000 tona kadar çeşitli presler kullanılır. Sac kıvırmaya yarayan presler “abkant pres” adıyla anılır.

Konu ile ilgili aramalar: Pres Nedir Pres ödev ara Pres kelime anlamı Pres sözlükte ara Pres ansiklopedi bilgi bankası ara Pres ne demek Pres neye denir

Pres ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver