Poyraz Nedir Nereden Eser? Hakkında Bilgi

Poyraz Nedir Nereden Eser?

Poyraz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Poyraz Nedir, Poyraz Ne Anlama Gelir, Poyraz Ne Demektir, Poyraz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Poyraz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Poyraz Anlamı

Poyraz Nedir Nereden Eser
Kuzeydoğudan esen soğuk rüzgâr. Özellikle İstanbul ve çevresinde çok sık görülen bir rüzgâr türü olan poyraz, bu yörede yılda ortalama 130 gün esmektedir. Kış aylarında çok şiddetli olur. Bu mevsimde Türkiye üzerine Rusya ve Sibirya üzerindeki soğuk kutupsal havayı getirir. Yaz aylarındaysa, Asor yüksek basınç alanından Basra üzerindeki alçak basınç alanına ilerleyen denizsel hava kütleleri, Ege ve Türkiye üzerinde sapmaya uğrar ve poyraza dönüşür. Yaz aylarında poyraz rüzgârı hafif ve serinletici bir esintiye yol açarken, kış aylarında hava sıcaklığının oldukça düşmesine neden olur.

Konu ile ilgili aramalar: Poyraz Nedir Poyraz ödev ara Poyraz kelime anlamı Poyraz sözlükte ara Poyraz ansiklopedi bilgi bankası ara Poyraz ne demek Poyraz neye denir

Poyraz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver