Potasyum Hidroksit Nedir Hakkında Bilgi

Potasyum Hidroksit Nedir

Potasyum Hidroksit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Potasyum Hidroksit Nedir, Potasyum Hidroksit Ne Anlama Gelir, Potasyum Hidroksit Ne Demektir, Potasyum Hidroksit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Potasyum Hidroksit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Potasyum Hidroksit Anlamı

Ergime noktası 350-360,4°C olan, beyaz, nemçeker katı (KOH). Suda çözünerek alkali bir çözelti oluşturur. Arapsabunu yapımında ve kimya sanayiinde çok sayıda ürün elde edilmesinde kullanılır. Suda ve alkolde, sodyum hidroksitten daha çok çözünür. Ondan daha kuvvetli bir bazdır. Demir nikelli akümülâtörlerde de elektrolit olarak sulu çözeltisi kullanılır. Alkollü çözeltisiyse organik kimyada büyük önem taşır.

Konu ile ilgili aramalar: Potasyum Hidroksit Nedir Potasyum Hidroksit ödev ara Potasyum Hidroksit kelime anlamı Potasyum Hidroksit sözlükte ara Potasyum Hidroksit ansiklopedi bilgi bankası ara Potasyum Hidroksit ne demek Potasyum Hidroksit neye denir

Potasyum Hidroksit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver