Potansiyel Nedir Hakkında Bilgi

Potansiyel Nedir

Potansiyel anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Potansiyel Nedir, Potansiyel Ne Anlama Gelir, Potansiyel Ne Demektir, Potansiyel Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Potansiyel ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Potansiyel Anlamı

Birim artı yükü, birim artı kutbu ya da birim kütleyi, sonsuzdan (yani söz konusu alandan etkilenmeyecek kadar uzaktan) sırasıyla elektrik, manyetik ve gravitasyonel (çekim) alan içinde bir noktaya getirmek için yapılması gerekli iş. Gravitasyonel potansiyel daima eksidir. Elektriksel ve manyetik potansiyel ise yerine göre artı ya da eksi olabilir. Bu alanlarda yapılan iş, seçilen yola bağlı olmadığından potansiyel yalnızca bulunulan noktaya bağlıdır. İki nokta arasındaki potansiyel farkı, birim cismi bir noktadan ötekine götürmek için yapılması gerekli işe eşittir. Potansiyel skaler, bir büyüklüktür yani yönü yoktur.

Konu ile ilgili aramalar: Potansiyel Nedir Potansiyel ödev ara Potansiyel kelime anlamı Potansiyel sözlükte ara Potansiyel ansiklopedi bilgi bankası ara Potansiyel ne demek Potansiyel neye denir

Potansiyel ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver