Poseidon Nedir Hakkında Bilgi

Poseidon Nedir

Poseidon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Poseidon Nedir, Poseidon Ne Anlama Gelir, Poseidon Ne Demektir, Poseidon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Poseidon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Poseidon Anlamı

Yunan mitolojisinde deniz tanrısı. Tatlı suların, depremlerin ve atların tanrısı olarak da bilinir. En eski tanrılardan biri olarak bilinen Poseidon’a Romalılar Neptün adını verirlerdi. Elinde üç çatallı bir balık zıpkını taşıyan Poseidon’a yunusbalıkları eşlik ederdi. Mitolojiye göre, tanrıların önderliğini Zeus’a kaptıran Poseidon buna rağmen denizlerdeki egemenliği hiçbir zaman yitirmemiştir. Eski Yunanlılar Poseidon’u sert görünüşlü, kabarık saçlı, bol sakallı olarak canlandırırlardı. Poseidon ile ilgili efsanelerde yarı canavar çeşitli varlıklar yer alır. Bunlar, yine bir tanrı olan Nereus, çeşitli biçimlere giren Proteas, deniz kızı Sirenler ve yarı erkek yarı balık Tritonlar’dır. İlkel ve vahşi özellikler taşıyan bir tanrı olan Poseidon’u anmak için eski Yunanlılar iki yılda bir oyunlar düzenlerlerdi. Korint sularında yapılan bu yarışma ve oyunlara Yunanistan’ın her yanından insan gelirdi.

Konu ile ilgili aramalar: Poseidon Nedir Poseidon ödev ara Poseidon kelime anlamı Poseidon sözlükte ara Poseidon ansiklopedi bilgi bankası ara Poseidon ne demek Poseidon neye denir

Poseidon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver