Portakalın Zararları Faydaları Kullanılışı-Portakal Neye İyi Gelir Hakkında Bilgi

Aşağıda Portakalın Zararları Faydaları Kullanılışı-Portakal Neye İyi Gelir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Portakalın Zararları Faydaları Kullanılışı-Portakal Neye İyi Gelir
portakalın zararları nelerdir,portakalın zararları,portakalın faydaları ve zararları,portakalin zararlari,portakal zararları,portakal zararlari,portakalın yararları,PORTAKALIN ZARARLARI NELERDİR,portakalın faydaları,portakalın yararları ve zararları nelerdir?

PORTAKAL: Başta C vitamini olmak üzere P, B ve E vitaminleri ile fosfor, magnezyum ve potasyum minerali açısından zengindir. Bakır, çinko, demir, bakır ve manganez mineralleri ile protein de bulunur.
Portakalın Faydaları: Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Enerji verir. İyileşmeyi hızlandırır. Yüksek Tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önleyen portakal kalp ve damar hastalıkları ile kansere karşı koruyucudur.

Sinirleri yatıştırır ve yorgunluğu giderir. Damarları güçlendirir. Grip ve nezle gibi soğuk algınlığına iyi gelir ve öksürüğü azaltır. Cilt kırışıklıklarını önler, cildin taze ve pürüzsüz görünmesi sağlar. Karaciğeri çalıştırır. Vücuttaki zararlı maddeleri temizler. Kansızlığa iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır. İçerdiği folik asit özellikle hamileler ve bebek için çok yararlıdır.
Portakal Nasıl Kullanılır: Portakal taze olarak yenir ve suyu kullanılır. Ayrıca çiçeklerinden ve kabuklarından da yararlanılır. Portakal suyu cildi besler. Özellikle yağlı ve normal ciltler iyi gelir. Çiçekleri kaynatılarak hazırlanan çay spazmlara karşı faydalıdır. Kabuklarından esans elde edilmesinin yanında mide hastalıkları için de kullanılır.
Kaynak : http://www.kadincazayiflama.com/portakal-ve-portakalin-faydalari.html

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver