portakalın faydaları nelerdir-portakalın içerdiği asit nedir Hakkında Bilgi

Aşağıda portakalın faydaları nelerdir-portakalın içerdiği asit nedir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

portakalın faydaları nelerdir-portakalın içerdiği asit nedir

Portakalın Faydaları Yararları

PORTAKAL
• Soğuk algınlığı ve gripten korunmaya yardım eder,
• İçerdiği C vitamini ve folik asit sayesinde öksürüğü azaltır,
• Kalp hastalığı ve felçten korur,
• Ezik ve çürüklerin daha çabuk iyileşmesini sağlar,
• Mide ve pankreas kanserini önleyici etkisi vardır,
• Tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur
• İçindeki potasyum cildin kuruyup kırışıklıkların oluşması önler,
• Bağırsak gazlarını söker,bağırsak parazitlerinin dökülmesini sağlar,
• Karaciğerin düzenli çalışmasını sağlar,
• Safra salgısını arttırır;
(1 adet portakal=60 kalori)

Elma vücutlulara daha çok portakal

Eğer vücut tipiniz bir elmayı andırıyorsa, daha fazla portakal yemeniz gerekiyor demektir! Ayrıca portakalın yanı sıra; dolmalık biber, tatlı patates, brokoli ve C vitamini açısından yüksek gıdalarla beslenmelisiniz. Yağ birikimi bel bölgesinde olan ‘elma tipliler’; obezite, kalp hastalıkları ve diyabet riski açısından; yağ birikimi kalça ve üst bacaklarda olan ‘armut tipli’lere göre daha çok risk altındadır.

OKSİTLENME ARTIYOR

Elma vücutlu kişileri tehdit eden sağlık sorunlarının sebebi; vücutlarının C vitamini stoğunu tüketmesi ve bu nedenle hastalıklara karşı hücresel zarara karşı savaşamamasıdır. Bel bölgeniz ne kadar kalınsa, vücuttaki oksitlenme o kadar artar. Bu yüzden kullanacağınız C vitamini oranı da çoğalır. Bu zararı azaltmanın en basit çözümü; C vitamini açısından zengin gıdalar tüketmenizdir. Cips yerine kırmızı dolmalık biber yemenizi öneririz. Bu sayede hem lezzetli, hem de bel bölgenizin ince kalmasını sağlayan gıdalarla beslenirsiniz.

Portakalın Faydaları Yararları

PORTAKAL: Başta C vitamini olmak üzere P, B ve E vitaminleri ile fosfor, magnezyum ve potasyum minerali açısından zengindir. Bakır, çinko, demir, bakır ve manganez mineralleri ile protein de bulunur.

Portakalın Faydaları: Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Enerji verir. İyileşmeyi hızlandırır. Yüksek Tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önleyen portakal kalp ve damar hastalıkları ile kansere karşı koruyucudur. Sinirleri yatıştırır ve yorgunluğu giderir. Damarları güçlendirir. Grip ve nezle gibi soğuk algınlığına iyi gelir ve öksürüğü azaltır. Cilt kırışıklıklarını önler, cildin taze ve pürüzsüz görünmesi sağlar. Karaciğeri çalıştırır. Vücuttaki zararlı maddeleri temizler. Kansızlığa iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır. İçerdiği folik asit özellikle hamileler ve bebek için çok yararlıdır.

Portakal Nasıl Kullanılır? Portakal taze olarak yenir ve suyu kullanılır. Ayrıca çiçeklerinden ve kabuklarından da yararlanılır. Portakal suyu cildi besler. Özellikle yağlı ve normal ciltler iyi gelir. Çiçekleri kaynatılarak hazırlanan çay spazmlara karşı faydalıdır. Kabuklarından esans elde edilmesinin yanında mide hastalıkları için de kullanılır.

Portakal ömrü uzatıyor

C vitamini açısından zengin olan portakal, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.

Bir kalsiyum deposu olan ve anti-kolesterol lifler taşıyan portakal, bu özellikleriyle ömrü uzatıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver