Portakal Suyu Faydaları, Portakal Suyu İçmek, Portakal Suyu Ne Zaman İçilmeli

portakal suyu neye iyi gelir, portakal suyu yararları, portakal suyunun faydaları, portakal suyunun faydaları nelerdir

Portakal suyu hastalıklardan koruyor

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kış hastalıkları kapımızda. Soğuk algınlığı, grip, zatürre ve farenjit gibi kış aylarında kendini oldukça fazla gösteren bu hastalıklardan korunmak için uzmanlar bol bol C vitamini tüketilmesini öneriyorlar. Özellikle C vitamini bakımından zengin olan portakal suyunun sık sık içilmesi gerekiyor.

 

Üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı kendinizi korumak istiyorsanız taze sıkılmış portakal suyunu hayatınızdan eksik etmemelisiniz. Vücut direncini arttıran, hastalıkları karşı korunmamızı sağlayan önemli vitamin kaynağı portakal suyu uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Portakal suyunu kış mevsiminde sofralarınızdan eksik etmemeye çalışın. Havaların soğuması ve hava kirliliğinin artması gribal enfeksiyonların yayılmasına neden oluyor. Hastalıklara karşı önlem almak için dışarıdan vitamin takviyesi gerekli. Kış mevsiminde vücudumuzda azalan enerjinin geri kazanılması portakal suyunun tüketimi ile mümkün.

Günlük içtiğiniz 1bardak portakal suyu vücudunuzun C vitamini ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda portakal suyu kılcal damarları beslemekte, kanser hücrelerinin gelişimini önlemekte, antialerjik ve antimikrobik özellikleri de taşımaktadır. Portakal suyu içerek kolesterolünüzü düşürebilir, kan şekerinizi düzenleyebilir ve bağırsaklarınızı çalışmasını da sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver