Portable nasıl çalışıyor Portable ne işe yarar Portable nedir Portable taşınabilir programlar

Etiketler: portable, Portable anlamı

Portable Nedir Portable Program Ne Demek Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Portable Nedir Portable Program Ne Demek

Portable İngilizce kökenli bir kelimedir Türkçe karşılığı taşınabilir anlamına gelmektedir. Portable bir programı bilgisayarınıza yüklemenize gerek yoktur (install etmeden) doğrudan çalışır. Bu sayede Portable bir programı taşınabilir bellekler ile istediğiniz gibi yanınızda götürebilir ve kurulum yapmadan çalıştırabilirsiniz.

Portable programlar genelde bedava dağıtılan yazılımlardır. Bu tür programları Flash bellek kullanıyorsanız yanınızda taşıyabilir ve istediğiniz her PC de kullanabilirsiniz. Özellikle internet cafelerde size lazım olan programlar yoksa. Portable programlar zaman kaybetmeden işinizi görmeniz için tek çözüm. Mesela USB belleğinize kopyalayacağınız bir kaç portable program yardımı ile gittiğiniz her yerde çok rahat edebilirsiniz!

Kurulum olmadan nasıl çalışıyor?

Portable uygulamalar geçici olarak Regedit’e ve Temp klasörüne veri girerek bunu yapar.Portable programı kapatmanızla beraber regedit ve temp klasörüne işlenmiş bütün veriler silinir.

Uygulamaları kurmadan,bilgisayarınızı enkaza çevirmeden rahatlıkça birçok programı deneyebilirsiniz. Bütün portable uygulamalar %100 verimli çalışmayabilir.Özellikle antivirüsler tam verimle çalışmayabilir.

Son Aramalar: portable, Portable anlamı, Portable nasıl çalışıyor, Portable ne işe yarar, Portable nedir, Portable taşınabilir programlar

portable nedir, portable anlamı, skype portable nedir, potable nedir, porteble nedir, portable uygulamalar, portable programlar nasıl çalışır, portable program ne demek, portable ne işe yarar, portable kurulumsuz anlami

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver