Porsuk Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Porsuk Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Porsuk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Porsuk Nedir, Porsuk Ne Anlama Gelir, Porsuk Ne Demektir, Porsuk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Porsuk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Porsuk Anlamı

Porsuk Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler (Mammalia) sınıfının sansarlar (Mustalidae) türüne ait canlılara verilen ad. Kulakları küçük, yuvarlak ve birbirinden ayrıdır. Tıknaz vücutlu, kısa bacaklıdırlar. Vücutlarının arka kısımları ön kısımlarına göre daha iri ve yuvarlak yapılıdır. Boynu kısa ve kalındır. Genelde renkleri kurşunî siyah ya da gridir. Yüzlerinde burundan başlayan ve gözlerini içine alan iki siyah şerit bulunur.

Çayırlarda, ağaçlı kayalıklarda, steplerde ve 2000 m yüksekliğe kadar dağlarda yaşarlar. Yuvalarını su kenarlarında yaparlar. Etçildirler. Gündüzleri iyi göremedikleri için gece avlanırlar. Besinlerini, solucanlar, fareler, sincaplar, kurbağalar ve kuş yumurtaları oluşturur. Engerek yılanlarının en önemli düşmanlarıdır. Kışın soğuk aylarda yuvalarından hiç çıkmazlar.

Konu ile ilgili aramalar: Porsuk Nedir Porsuk ödev ara Porsuk kelime anlamı Porsuk sözlükte ara Porsuk ansiklopedi bilgi bankası ara Porsuk ne demek Porsuk neye denir

Porsuk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver