Polo Nedir Hakkında Bilgi

Polo Nedir

Polo anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Polo Nedir, Polo Ne Anlama Gelir, Polo Ne Demektir, Polo Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Polo ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Polo Anlamı

Dörderli iki takım arasında oynanan oyun. At sırtındaki oyuncular, çim sahada ve iki kale arasında, tahtadan yapılmış topu hareket ettirebilmek için esnek saplı uzun polo sopaları kullanırlar. Orta Asya kökenli olan polo, ilk olarak M.Ö. 6-M.Ö. 1. yüzyıllar arasındaki bir dönemde İran’da çoğunlukla saray muhafızları olan seçkin süvari birliklerinin eğitim oyunu olarak ortaya çıktı. İran’dan Arabistan’a, adından Çin’e ve Japonya’ya geçti. 13. yüzyılda Hindistan’ı fetheden Müslümanlar aracılığıyla bu ülkede de hızla yayıldı. Assam’daki İngiliz çay üreticileri 1859′da Siçar’da ilk polo klübünü kurdular. O sıralarda takımlar sekiz oyuncudan oluşuyordu ve hemen hiçbir kuralı yoktu.

1876 yılında Gordon Bennett poloyu Amerika’ya tanıttı. 1890′da kurulan Polo Birliği (ABD Polo Birliği) kuralların standartlaşmasını sağladı. ABD dışında polonun yönetici birliği Hurlingham Polo Birliği’dir ve pek çok ulusal kuruluşla bağı vardır. 1920′lerde ve 30′larda yaygınlaşan polo Arjantin’in ulusal sporu oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Polo Nedir Polo ödev ara Polo kelime anlamı Polo sözlükte ara Polo ansiklopedi bilgi bankası ara Polo ne demek Polo neye denir

Polo ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver