Polip Nedir Hakkında Bilgi

Polip Nedir

Polip anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Polip Nedir, Polip Ne Anlama Gelir, Polip Ne Demektir, Polip Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Polip ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Polip Anlamı

Koloni biçiminde ya da tek başına yaşayan basit yapılı bir hayvan türü. Poliplerin bedenleri torbaya benzer. Bu torbadan uzanan dokunaçları vardır. Poliplerin dış etkilere duyarlı bir dış derisi ve sindirim yapan iç derisi vardır. Bu iki deri arasında, jelâtine benzer bir katman bulunur. Hidralar, yalın yapılı polipler içindeyken, mercanlar karmaşık yapılı poliplerdir.

Polipler eşeysiz olarak ürerler, bunun için tomurcuklanma yöntemini kullanırlar. Ayağa benzer bir yapıyla bir yere tutunurlar ve ağız deliği bu ayağın karşısındadır.

Konu ile ilgili aramalar: Polip Nedir Polip ödev ara Polip kelime anlamı Polip sözlükte ara Polip ansiklopedi bilgi bankası ara Polip ne demek Polip neye denir

Polip ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver