Polimer Nedir Hakkında Bilgi

Polimer Nedir

Polimer anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Polimer Nedir, Polimer Ne Anlama Gelir, Polimer Ne Demektir, Polimer Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Polimer ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Polimer Anlamı

Birden fazla yapısal birimlerin birbirilerine kovalent bağ ile bağlandığı, molekül ağırlığı yüksek olan organik bileşik. Bir polimeri oluşturan yapısal birimlerin her birine “monomer” adı verilir. İki monomer bir “dimer”i, üç monomer “trimer”i oluşturur. Monomerlerin birbirleriyle, polimer oluşturduğu kimyasal sürece de “polimerleşme” adı verilir.

İpek, selüloz, kauçuk, nükleik asitler ve proteinler, doğada mevcut olan sayısız doğal polimerlerden birkaçıdır. Öte yandan lâboratuvarlarda da çok sayıda polimer sentezlenir. Önemli bir ticarî değere sahip olan, cam, beton, kâğıt, sentetik iplikler ve plâstikler yapay olarak üretilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Polimer Nedir Polimer ödev ara Polimer kelime anlamı Polimer sözlükte ara Polimer ansiklopedi bilgi bankası ara Polimer ne demek Polimer neye denir

Polimer ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver