Polenle cilt bakımı ve lekelerine doğal çözümler-Polen neye iyi gelir Hakkında Bilgi

Aşağıda Polenle cilt bakımı ve lekelerine doğal çözümler-Polen neye iyi gelir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Polenle cilt bakımı ve lekelerine doğal çözümler-Polen neye iyi gelir

Son yıllarda polenin cilt ve saçlara, dolayısıyla güzelliğe olan etkisi gündemde. Bu doğal ürün, günümüzde az bilinen yönüyle aynı zamanda bir “gençlik iksiri”.
Polenin sağladığı mucizelerin farkında olan pek çok insan günlük yaşamından onu eksik etmiyor. Bileşimindeki vitamin ve mineraller, başka pek çok besinde bulunabilenden çok daha fazla. Organizmayı zinde tutmak ve dengeli beslenmek için vücudun ihtiyacı olan eksik maddeleri tamamlamak ve bunları korumak açısından yaşamsal önem taşıyor. Zaten kimyasal olarak analiz edildiğinde, “polen mucizesi”; yani vitaminler, proteinler, yağ, şeker, mineral, hormon, büyütücü faktör ve pigment vs. ortaya çıkıyor. Beyni ve vücudu yorgun, uyuşuk insanlar için de çok olumlu sonuçlar oluşturuyor. Canlılık ve yaşama sevinci sağlıyor.

Cilt ve polen
Güzellikteki etkisi de yine mucizevi sonuçlar yaratıyor. Lekeli ve bozuk görünümlü bir ten, genellikle vücuda gerekli bir besleyenin eksikliğinden kaynaklanır. Polen, ciltteki bu sorunların üstesinden gelir. Kanın atık maddelerden arındırılması, yani temizlenmesi sonucunda ciltte önemli değişiklikler olur. Polen bu görevi yerine getirir. Sağlıklı ve parlak bir ten isteyenler, bir çay kaşığı poleni her gün yemeli. Bazı güzellik ürünlerinin özünde de polen bulduğunu unutmayalım.

Birçok akademik çalışmada polenin yararlarından bilimsel olarak söz ediliyor. Öğüterek toz haline getireceğiniz bir çay kaşığı polen, güzelleşmenizi sağlar. Polenle yapılan güzellik maskelerini yüze ve boyna uygulayan kadınlar, sonaçlarından memnun olduklarını söylüyorlar. Taze ve canlı pürüzsüz bir yüz için bu mucizeden yararlanmayı ihmal etmeyin. Bu doğal ürünü diğer güzellik maskelerinize de ilave edebilirsiniz (Maskenizin etki gücünü çoğaltır.)

Polenli cilt maskesi
Bir kahve kaşığı poleni bir taze yumurtanın sarısıyla iyice karıştırın. Karışımı parmağınızla yüzünüze sürün.. Yarım saat sonra yıkayın. Parlak ve taze bir cilt kazanacaksınız.

Saçlara polen
Polen, saçların can suyudur. Saça faydası, kullanımdan kısa süre sonra görülür. Saçın kök kısmına olumlu etki yapar. Bileşiminde yer alan niasin ve sistin maddeleri saç kökünü besler, dökülmesini durdurur. Zayıf tellere canlılık verir. Saç hacmini geliştirir. Yani saçların dökülmesini durdurup, kopacak gibi duran saç tellerinin canlanıp gürleşmesine neden olur. Saçların korunması için günde yiyeceğiniz bir çay kaşığı kaliteli polen yeterli. Dökülme fazlaysa, bunu 3 çay kaşığına kadar yükseltebilirsiniz.

Gözaltı sorunları
Bu arada “arı sütü polen balı”nı da unutmayalım. Örneğin; bir kahve kaşığı polen içine bir damla kayısı ve buğday yağı ilave ederseniz, bir doğal “gözaltı kremi” elde etmiş olursunuz. Karışımın içine iki damla ampul halinde satılan E vitamini de ekleyebilirsiniz. Bunu göz altına sürün ve 15 dakika sonra yıkayın. Arı sütü polen balı, gözaltlarının yorgun görünümünü yok eder; gerginleştirip, canlandırır.

Gerçek polen önemli
Her şifalı üründe olduğu gibi, polende de kalite çok önemli. Herbalium Bitki Merkezi’nin sergilediği ürünlerde en çok buna dikkat edildiğini belirtmekte fayda var. Bu önemli, çünkü güzelliğe katkı sağlayan bu doğal ürünün “saf”lığına dikkat edenler, etkisini daha çabuk elde ederler. Birçok hastalığa iyi gelen bu ürün gençliği ve zindeliği de artırıyor. O nedenle polen bazı yörelerde “gençlik iksiri” olarak anılıyor..

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver