Plazma lipo tedavisi cilt gençleştirme bölgesel zayıflama ve saç dökülmesi tedavisi Hakkında Bilgi

Aşağıda Plazma lipo tedavisi cilt gençleştirme bölgesel zayıflama ve saç dökülmesi tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Plazma lipo tedavisi cilt gençleştirme bölgesel zayıflama ve saç dökülmesi tedavisi

Plazma tedavisi diğer adıyla PRP trombositten zengin plazma tedavisidir. Son yıllarda pek çok tıp alanında onarım, doku yenilenmesi istenen durumlarda uygulanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Vücudumuzun herhangi bir yeri yaralandığında bu bölgede bazı hücrelerin topladığı ve diğer bölgelere göre konsantrasyonunun arttığı tespit edilmiştir. bu hücreler bazı reaksiyonları başlatarak dokularda iyileşmeyi sağlar. Pek çok doku yenilenme işleminde biz isteyerek dokularda kontrollü bir hasar oluştururuz ki bu hasar bölgede hücre toplanmasını arttırarak iyileşmeyi başlatır ve bölge gençleşir.

Plazma tedavisi bu mekanizmadan hareketle oluşturulan bir tedavidir. Sanki bir hasar oluşmuş gibi bölgede bazı hücrelerin ve büyüme faktörlerinin yoğunlaşması sağlanır ve böylece onarım süreci başlatılır.

PLAZMA TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Tedavi 15 gün arayla seanslar şeklinde yapılır. Uygulanmak istenen tedaviye göre seans sayısı 3 veya daha fazladır.

Uygulama öncesinde veya sonrasında dikkat edilecek herhangi bir şey yoktur. Uygulama öncesinde tetkik yapılması gerekmez. Tedavi sonrası iyileşme süresi gerektirmez hasta hemen günlük aktivitesine dönebilir.

Tedavi için özel geliştirilen kitler vardır ki bunlar tek kullanımlıktır. Hastanın kanı bu tüplere alınarak ayrıştırılır. Kanın istenmeyen kısmı aşağıya çökerken istenen kısmı üstte toplanır, bu kısım ince uçlu iğnelerle çok kısa bir işlemle tedavisi planlanan bölgeye uygulanır. Ayrıştırılan kısımda trombositler ve büyüme faktörleri bulunur. Bunlar bir dizi onarım ve iyileştirme reaksiyonunu başlatarak kök hücrelerin bölgeye toplanmasına neden olur.

PLAZMA YEDAVİSİ KİMLERE UYGULANMAZ?

Kanser hastalarına uygulanamaz.

PLAZMA TEDAVİSİNİN RİSKLERİ VE ZARARLARI YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Hastanın kendi kanından özel ve tek kullanımlık tüplere alınarak hazırlanan bir işlem olduğu için enfeksiyon bulaşma riski ve alerji riski taşımaz . Oldukça güvenli bir tedavidir.

PLAZMA TEDAVİ FAYDALARI

PLAZMA TEDAVİSİYLE CİLT GENÇLEŞTİRME
Bu tedavinin en önemli tedavi alanlarından biri cilt gençleştirme alanıdır. Uygulama hastanın cilt özelliklerine göre 2 hafta arayla 3 veya 4 kez yapılır. Kalıcı sonuçlar 1,5-2 ay sonra alınmaya başlanır. Ciltte alınan değişiklik tamamen doğaldır. Herhangi bir ifade değişikliği veya şiş görünüm oluşmaz.

Ciltteki akneler azalır
Akne izleri azalır veya kaybolur.
Cilt rengi genel olarak açılır. Lekelerde, kızarıklıkta azalma olur.
Sıkılık artışı olur. Yüz ovali toparlanır.
İnce çizgiler ve kırışıklıklar kaybolur veya azalır.
Cilt görünümü daha sağlıklı ve parlak olur. Cilt dolgunlaşır.
Ciltteki skarların tedavisinde kullanılır
Bu sonuçlar 2 ay sonra belirginleşir, giderek artar. 1 yıl sonra herhangi bir bozulma tespit edilmez. Ancak daha iyi sonuçlar için 1-3 seans uygulama yapılması önerilir.

PLAZMA TEDAVİSİYLE SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ
Çok çeşitli sebeplere bağlı olarak saç dökülmesi görülebilir. Bu sorunla karşılaşıldığı zaman mutlaka bir dermatoloğa başvurarak saç dökülmesinin kaynağını ve tipini tespit etmek gerekir.
Saçlardaki dökülme başka bir nedene bağlıysa mutlaka buna yönelik tedavi de uygulanmalıdır.
Plazma tedavisi hemen her tip saç dökülmesi tedavisinde ek olarak kullanılabilir bazen tek başına kullanımı bile çok başarılı sonuçlara neden olur.
Saçlardaki kullanımı 15 gün arayla en az 4 seanstır. Sonuçların alınması 1,5-2 ay sonra başlar ve artarak devam eder. 1 yıl sonra gerekli görülürse tekrar edilebilir. İhtiyaç olmazsa böyle bir zorunluluk yoktur.
Saçlarda büyüme hızlanır.
Saçlar güçlenir daha hacimli durur.
Dökülme durur.
Yeni saçlar gelmeye başlar.
Yeni gelen saçlarda grileşme azalır. Kendi doğal renginde çıkar.

SIK SORULAN SORULAR
Plazma tedavisinin belli bir süresi var mı? Bir süre sonra etki kaybolur mu?
Plazma tedavisinde belli bir süre sonra bozulma olmaz. Hastanın durumuna göre tekrarlanan seanslar tedaviden alınan sonuçları arttırır.

Plazma lipo tedavisi hangi merkezde yapılır ve merkezlerde uygulanır:

istanbul, izmir, ankara, adana, bursa gibi büyük şehirlerdeki özel hastanelerde ve güzellik zayıflama merkezlerinde plazma lipo yöntemi uygulanmaktadır. İleriki yazılarımızda istanbulda, izmirde, ankarada ve adanada, bursada hizmet veren faaliyet gösteren plazma lipo merkezlerini tanıtacağız. Plazma lipo yaptıranlar kadınlar kulübü, Plazma lipo yorumları, Plazma lipo fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver