Platin Nedir Hakkında Bilgi

Platin Nedir

Platin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Platin Nedir, Platin Ne Anlama Gelir, Platin Ne Demektir, Platin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Platin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Platin Anlamı

Gümüşümsü beyaz bir metal. Saf olduğunda dövülebilir ve tel hâline getirilebilir bir malzemedir. Plâtin güzel görünüşü nedeniyle mücevher yapımında ve dişçilikte kullanılır. Pahalı olması, mücevherlerini de pahalı yapar. Plâtinin tel ve levha hâlinde katalitik etkinliği çok fazladır. Bu nedenle, kimyasal tepkimelerde katalizör olarak kullanılır.

Plâtinin biyolojik bir önemi yoktur. Normalde plâtin metali, tepken olmadığından, sorun yaratmazsa da, toksik olarak kabul edilmelidir.

Konu ile ilgili aramalar: Platin Nedir Platin ödev ara Platin kelime anlamı Platin sözlükte ara Platin ansiklopedi bilgi bankası ara Platin ne demek Platin neye denir

Platin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver