Plastik Bardağın Zararları Nelerdir, Plastik Bardak Kullanmak Zararlı Mı, Plastik Bardak Kullanmanın Zararları

plastik bardak kullanmanın zararları nelerdir, plastik bardak zararı, plastik bardak zararları, plastik bardaklar zararlı mı

Plastik bardağın zararları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kahve ve çay gibi sıcak içeceklerin cam yada seramik bardaklarda içilmesinin daha sağlıklı olduğunu söyleyen uzmanlar, plastik bardaktan kaçınılması gerektiğinin altını çizdiler. Çünkü plastik bardaklarda bulunan kanserojen madde, önüne geçilmesi zor olan sağlık problemlerine neden olabilir.

 

Zorunluluktan dolayı günlük hayatta sıkça kullanılan plastik bardakların ciddi sorunlara zemin hazırladığını dile getiren uzmanlar, bu ürünlerden uzak durulması konusunda uyarıyorlar. Plastik bardakların zararları hakkında yapılan araştırmada, karaciğer enzimlerinin yükselmesi ve karın yağlanmasının plastik bardak kullanımından kaynaklandığını ortaya çıktı.

Plastik bardaklarda bisfenol A ve flalein adı verilen zararlı maddeler bulunmakta. Bu zararlı maddeler kısırlığa yol açmakla birlikte; kadınların yumurtalıklarına, tiroit ve pankreas bezine zarar vermektedir. Sadece plastik bardaklardan değil, plastik olan bütün ürünlerden uzak durulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver