Plastik Ameliyat Nedir Hakkında Bilgi

Plastik Ameliyat Nedir

Plastik Ameliyat anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Plastik Ameliyat Nedir, Plastik Ameliyat Ne Anlama Gelir, Plastik Ameliyat Ne Demektir, Plastik Ameliyat Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Plastik Ameliyat ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Plastik Ameliyat Anlamı

Dış görünüşteki biçim bozukluklarını, kaza vb. durumlardan doğan özürleri gidermek için yapılan ameliyat. Plastik ameliyatın tarihi, Hindistan’da bulunan belgelerle İ.Ö. 1000 yılına dek iner. “Plastik cerrahî” deyimi ilk olarak 1838 yılında Eduard Zeiss tarafından kullanıldı. Gerek iki dünya savaşındaki yaralanmalar, gerekse artan trafik kazaları, plastik ameliyat tekniklerinin gelişmesinde etken oldu.

Günümüzde deri, kemik ve yumuşak doku zedelenmelerinde çeşitli malzeme ve teknikler kullanılmaktadır. Zedelenmiş bir parçanın aynı kişinin vücudunun bir başka yerinden alınan parçayla onarılmasına “otoplasti” adı verilir. Başka bir insan ya da canlıdan da deri ve kimi organ aktarımı yapılabilmektedir. Güzelleşmek amacıyla yapılan plastik ameliyatlara “estetik ameliyat” adı verilir.

Konu ile ilgili aramalar: Plastik Ameliyat Nedir Plastik Ameliyat ödev ara Plastik Ameliyat kelime anlamı Plastik Ameliyat sözlükte ara Plastik Ameliyat ansiklopedi bilgi bankası ara Plastik Ameliyat ne demek Plastik Ameliyat neye denir

Plastik Ameliyat ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver