Planya Nedir Hakkında Bilgi

Planya Nedir

Planya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Planya Nedir, Planya Ne Anlama Gelir, Planya Ne Demektir, Planya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Planya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Planya Anlamı

Talaş kaldırarak düzgün yüzey elde etmeye yarayan tezgâh. Marangoz planyası, çevresine kesici bıçaklar takılmış döner bir silindirin, üzerine sürülen ağacı yontmasıyla çalışır. Mekanik atölyelerinde kullanılan planyalar ise, gidip gelme hareketi yapan bir kafaya bağlı kesme kaleminin, kendisine dik bir doğrultuda çok küçük “paso”larla hareket eden tablaya bağlı metal parçadan talaş kaldırmasıyla çalışır. Her iki planya da elektrik motoruyla işler. Mekanik planyada hareket eksantrik ya da hidrolik yolla sağlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Planya Nedir Planya ödev ara Planya kelime anlamı Planya sözlükte ara Planya ansiklopedi bilgi bankası ara Planya ne demek Planya neye denir

Planya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver