Piton Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Piton Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Piton anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Piton Nedir, Piton Ne Anlama Gelir, Piton Ne Demektir, Piton Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Piton ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Piton Anlamı

Piton Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Boidae familyasının Pythoninae alt familyasını oluşturan yılanların ortak adı. Afrika ve Asya’da yaşayan piton zehirsiz, çok güçlü ve iri bir yılandır. Çoğunlukla suya yakın yerlerde ya da ağaçlarda yaşarlar. Pitonlar yavaş hareket eden ve genellikle zararsız hayvanlardır. Avlarını güçlü gövdeleriyle boğarak öldürürler. En irileri küçük bir keçiyi yutabilir. Ancak genellikle avları daha küçük hayvanlardan oluşur. Kırsal alanların yakınlarındaki zararlı kemiricileri avladıklarından, insanların yaşamı için yarar sağlarlar. Uzunlukları genellikle 8 m’yi aşar, 9,6 m’ye kadar ulaşır. Gövdeliklerinin büyüklüğüne göre yumurta sayısı 15-100 arasında değişir. Her yıl çok sayıda piton, derisi ve eti için insanlar tarafından avlanmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Piton Nedir Piton ödev ara Piton kelime anlamı Piton sözlükte ara Piton ansiklopedi bilgi bankası ara Piton ne demek Piton neye denir

Piton ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver