Pişik Kremi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli-Pişik Kremleri Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim? Hakkında Bilgi

Aşağıda Pişik Kremi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli-Pişik Kremleri Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Pişik Kremi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli-Pişik Kremleri Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim?

Bebeklerin ilk üç aylık dönemlerinde sıkça görülen pişik sorununu çözümek için kesinlikle alkol içeren kolonya vb sıvılar kullanılmamalı, pişik olan bölgede kesinlikle sabun kullanılmamalı, ve bebeğin pişiğini iyileştirmek için pişikli bölgeyi, serin, kuru ve açıkta tutulmalıdır. Bunun yanı sıra pişik tedavisi amacıyla pişik kremleri de yaygın bir biçimde tercih edilen pişik tedavisi ürünleridir. Ancak pişik kremleri dikkatli kullanılmazlar ise bu durumda bebeklerde kalıcı sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir. Burada özellikle kortizon hormonu içeren pişik kremlerine uzmanlar dikkat çekiyorlar.

Pişik kremleri renksiz ve parfümsüz olmalıdır. Genellikle çinko oksitli kremler tercih edilmelidir. Ancak dirençli pişik vakalannda düsük güçte hidrokortizonlu kremler ve eğer mantar enfeksiyonu da varsa mantar ilaçları ile birlikte kullanılmalıdır.
• Bu tür ilaç içeren kremler doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü kortizon içeren kremler eğer bebeğe uygun türde değilse deriden emilip kana karışarak böbrek üstü bezlerde yetmezliğe dahi neden olabilir.

Bebeklerde Pişik Neden Olur- Pişik Nedenleri

Pişik bebeklerde sık görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Temel nedeni idrarla ve kaka ile temas eden cildin uzun süre ıslak ve kapalı kalmasıdır. Pişik oluşumu iyi bir bebek bakımı ve temizlikle kolaylıkla önlenebilir. Bunun için annelerin almaları gereken önlemler vardır. Pişik oluşumunu önlemek için

Öncelikle kullandığınız bezin kalitesini artırmalısınız. Emicilik pişik oluşumunun önlenmesinde son derece önemlidir. Bu sebeple kullandığınız bez tipini veya markasını değiştirmek iyi bir fikir olabilir.
Hazır bezler, baldırlar ve kalça üzerini iyi tutmalı sızdırma yapmamalıdır.
Bezlerin bacak arası bölümü daha geniş olmalı, ıslaklığı iyi emmelidir. . Tek yönlü emme özelliği olan hazır bezlerden kullanmak yararlı olabilir.
Düzenli, sık ve yeterli alt temizliği yapılmalı.
Alt temizliği sırasında bebeğin poposunda kaka kalmamasına özen gösterilmeli.
Temizleme Losyonu içeren ıslak mendiller kullanılabilir. Ancak bazı ıslak mendillerin içindeki kimyasallar bebeğin cildini tahriş edebilir. Bu sebeple bir parça pamuk üzerine temizleme losyonu dökülerek alt temizliği yapılabilir.
Bebeğin ilk ayında sadece bir parça pamuk ve su kullanılması daha uygundur.
Bebeğinizin altını mümkün olduğunca sık havalandırmalısınız. Çünkü havasızlık pişik oluşumunu artırcı bir etkendir. Kullandığınız bebek bezinin dış yüzeyinin naylon olmaması çok önemlidir.
Her bez değişiminden sonra, ince bir tabaka halinde koruyucu pişik kremi kullanılmalıdır.
Bebeklerde pişik tedavisi nasıl yapılır.

Korutucu pişik kremleri bebeklerin pişik olmasını önlediği gibi pişik olmuş cildin daha çabuk iyileşmesine yardımcıdır. Pişik kremi cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Böylece bebeğin idrarı ciltle fazla temas etmemiş olur.

Pişik olmuş cildin üzerine sürülen pişik kremleri yine idrarın bebeğin tahriş olmuş cildine temasını azaltacak ve bebek idrarın yakıcı etkisinden korunmuş olacaktır. Bazı pişik kremleri sadece korumakla kalmaz iyileştirici etkisi vardır. Eğer bebeğiniz pişik olmuşsa bu tür kremler kullanılabilir. Ayrıca tahriş olmuş cildin mikropların saldırısına uğramasını önleyebilir. Bu nedenle de ikincil enfeksiyonların oluşmamasına yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver